Winnica Julia

Winnica Julia jest prowadzona przez Małgorzatę i Romana Gradów, powstała w roku 2003 początkowo jako uprawa amatorska na działce przydomowej w Stary Kisielinie. Od roku 2007 zaczęła podejmować turystów indywidualnych oraz grupy zorganizowane w ramach oferty enoturystycznej,czyli turystyki związanej z winem, uczestnicząc w wielu akcjach, między innymi Weekendach Otwartych Winnic, Festiwalu Kultury Winiarskiej Winobusy. W 2014 roku powstała druga winnica – 3 hektarowa uprawa polowa w Zaborze, położona na południowo-zachodnim stoku, wśród kompleksów leśnych ,5 kilometrów od rzeki Odry, będąca częścią Winnicy Lubuskiej.

W tym samym czasie na terenie Winnicy w Starym Kisielinie zaczął  działalność  Park Miniatur Historycznych Obiektów Winiarskich, unikalna atrakcja turystyczna przedstawiająca wykonane techniką modelarską i rzeźbiarską miniatury obiektów związanych z tradycjami winiarskimi Zielonej Góry. Winnica Julia w Starym Kisielinie jest położona na obszarze miejskim, w dzielnicy Nowe Miasto Zielona Góra, zaledwie 5 kilometrów od centrum miasta. Znajduje się tu winiarnia     i sklepik ze sprzedażą wina, a także altana  biesiadna, w której odbyło się wiele biesiad, spotkań      i imprez.

Sztandarowym produktem winnicy są Wina Bachusowe: przebój kolejnych Świąt Winobrania, opatrzone wizerunkiem nawiązującym w stylistyce do pomnika zielonogórskiego Bachusa. Mogą być wspaniałym upominkiem  i pamiątką z pobytu w winnym grodzie, a ich walory smakowe zadowolą wszystkich miłośników szlachetnych trunków.

Winnica jest małą firmą rodzinną, wina: białe, różowe, czerwone w wyborze od wytrawnych poprzez półwytrawne, półsłodkie i słodkie, są wytwarzane metodą tradycyjną, w niewielkiej ilości  kilku tysięcy litrów rocznie, z ręcznie zbieranych i selekcjonowanych gron.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do skorzystania z naszej oferty.

Na starcie szczególnego sezonu 2020, wprowadzamy nowe zasady pobytu w winnicy. Nie łączymy grup odwiedzających, to znaczy podejmujemy tylko gości, którzy umówili się na wizytę i przyjechali razem – słowem winnica będzie dla Was na wyłączność 🙂
Jeśli sytuacja epidemiczna się poprawi, rozluźnimy te zasady, o czym poinformujemy w mediach społecznościowych.

Każdy gość Winnicy – posiadacz Lubuskiego Paszportu Turystycznego Zielone Grona otrzyma 5% rabatu na zakup win, za każdą wizytą w sklepiku w sezonie od 1  czerwca do 31  października.

WAŻNE!!! Nie mamy stałych godzin pracy – aby przyjechać na zwiedzanie Parku Miniatur lub po zakupy do winiarni ZAWSZE  należy umówić się telefonicznie lub mailowo.

Winnica Julia
66-002 Zielona Góra
ul.Stary Kisielin – Pionierów Lubuskich 15
tel. Małgorzata 722 380 289
tel. Roman 603 382 854
vinograd@vp.pl
http://winnicajulia.pl/
www.facebook.com/winnicajulia/