Muzeum Etnograficzne w Ochli

Wizyta w Muzeum to osobisty kontakt z najważniejszymi zabytkami tradycyjnej kultury Zachodniej Polski.

 Na powierzchni 13 ha wkomponowano zabytki architektury ludowej. Jest to urokliwe miejsce u stóp polodowcowych wzniesień nad leśnym źródliskiem. Obecnie na terenie znajduje się ponad 80 zabytkowych obiektów, ponad dziesięć tysięcy artefaktów prezentowanych na wystawach stałych i zgromadzonych w magazynach. Warto śledzić stronę społecznościową Muzeum, na której pojawiają się aktualne wydarzenia, informacje o ścieżkach edukacyjnych oraz wystawach czasowych.

Zwiedzanie Muzeum warto połączyć z interesującymi zajęciami – warsztatami: wyrób masła, garncarstwo, ludowe rękodzieło, zajęcia winiarskie. Jesteśmy miejscem, w którym kultura ludowa pokazywana jest w atrakcyjnej, żywej formie. Istnieje możliwość wynajęcia klimatycznej Sali, pokoi lub miejsca na ognisko.

Informacje pod nr tel . 784 983 486

Wydarzenia:

Dobre, smaczne bo lubuskie – 19 lipca, w godz. 12.00 – 17.00
Impreza odbędzie się w zabytkowej przestrzeni plenerowej Muzeum. W poszczególnych zagrodach prezentowane będą potrawy związane z dziedzictwem kulturowym mieszkańców naszego regionu. Uruchomione zostaną zabytkowe piece, w których przygotowywane będą potrawy. Zaprezentowane zostaną wina regionalne, wyroby z dziczyzny i specjały z gospodarstw agroturystycznych, swoje stoiska przygotują również lubuscy winiarze. Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła ludowego i artystycznego oraz występy zespołów folklorystycznych.
Obowiązuje bilet wstępu – 8 zł
Informacje pod nr tel . 784 983 486 https://www.facebook.com/events/1151189081914523/

 Święto miodu, chleba, wina i ogrodów – 23 sierpnia, w godz. 12.00 – 17.00
Podczas imprezy przedstawimy prace związane z wszelkimi zbiorami, które przypadają na okres pełni lata. Odbędą się między innymi : pokazy odwirowywania miodu, jarmark pszczelarski, winiarski i ogrodniczy, targi sprzętu pszczelarskiego , zabiegi kosmetyczne, wypiek chleba, konkursy dla dzieci i dorosłych. Mała gastronomia serwować będzie dania miodne.
Obowiązuje bilet wstępu – 8 zł
Informacje pod nr tel . 784 983 486 https://www.facebook.com/events/1192549517749858/