Pałac w Solnikach

Trzeci rok z rzędu mamy zaszczyt uczestniczyć we wspaniałym projekcie promującym turystykę kulinarną oraz ciekawe miejsca związane z turystyką klasyczną. W tym roku przygotowaliśmy dla Was wydarzenie Leniwa niedziela w Pałacu w Solnikach, gdzie wraz z Białym Tulipanem i Sadem Solniki będziemy starali się umilić Wasz czas!
Solniki to najstarsza wieś w gminie Kożuchów, która w 2020 roku obchodzi swoje 800-lecie! Tu naprawdę warto przyjechać!


Zapraszamy do pałacowej kawiarenki na kawę i pyszne ciasta w tym firmowy jabłecznik. Tego dnia będzie można spędzić czas w pięknym parku i odwiedzić wzgórze Kościoła w Solnikach.
Biały Tulipan zorganizuje warsztaty mydlarskie, Sad Solniki przygotuje soki owocowe a w przypałacowej altanie będziemy grillować!
Płatne zgodnie z cennikiem menu.
Brak opłat za wstęp.

Z powodu stanu epidemii zastrzegamy sobie prawo do zmiany daty/charakteru imprezy lub do jej odwołania.  


Solniki to malowniczo położona wieś w powiecie nowosolskim. Uwagę już z odległości kilku kilometrów przykuwa kościół na wzgórzu, który przez turystów często jest porównywany do sakralnych toskańskich budowli.Z kościoła roztacza się widok na okolicę w tym na XVI-wieczny dworek z czasem przebudowany na wzór klasycystycznego pałacyku. Pałac otoczony jest ponad czterema hektarami malowniczego parku, powstałego w XIX wieku na wzór ogrodów francuskich. Znajduje się tam również Oranżeria z XIX wieku, która w tej chwili przechodzi renowację.